A legegyszerűbb tényre hívnánk fel a figyelmed. Akármit is sportolsz, akármit is eszel, akkor fogsz csak lefogyni, ha több kalóriát égetsz el, mint amit megeszel.
Valójában ez a fogyás alapegyenlete, ne dőlj be a csodákkal csábító hirdetéseknek.
2. Étkezések leírásának hatása
"Azok, akik naponta leírják, hogy mit ettek, átlagosan kétszer annyit fogynak. Úgy látszik, pusztán az, hogy leírjuk mit ettünk, arra sarkall bennünket, hogy még kevesebbet együnk."
A kalóriaszámolás és honlapunk használata is ingyenes.
Éppen ezért a kalóriák számolásakor nem kell attól félned, hogy csak üzleti érdekből akarunk rábeszélni valamilyen nem-működő módszerre.
4. Egyszerűség
A kalóriaszámolás gyorsan megtanulható. Először bonyolultnak tűnhet, de ahogy csinálod, napról napra egyszerűbbé válik. A rutin mellett az is sokat segít, hogy az étkezésekben általában elég sok az ismétlődés. Kedvenceidet honlapunkon elmentheted és egy pillanat alatt előhívhatod.
5. Motiváció
Tartós fogyást nem lehet elérni két hét alatt. Nehéz dolog folyamatosan betartani a diétát, a kezdő lelkesedés idővel alábbhagy. Nincs jobb motiváció egy fogyókúra betartására, mint ha nap mint nap látod, hogyan haladsz egyre közelebb kitűzött célod felé. Ebben segít honlapunk napló és grafikon funkciója.
6. Más módszerek mellett is alkalmazhatod
Egyfajta diétát követsz, zsírégetőt vagy diétás tablettákat szedsz?
Nem gond.
Ezek mellett is alkalmazhatod a kalóriaszámolást és pontosan nyomon követheted a hatásukat.
7. Nem az számít, hogy mit eszünk, hanem hogy mennyit
Egy 10 hetes kísérlet során egy amerikai egyetemi tanár, Mark Haub bebizonyította, hogy akkor is le lehet fogyni, ha az ember csak károsnak kikiáltott ételeket vesz magához. A férfi 12,1 kg-ot adott le úgy, hogy csak gyorsételeket fogyasztott - a kulcs a mennyiség volt.
8. Tanító hatás
A kalóriaszámolás módszere hamar berögzül, fejből vágni fogod mely étel laktat és mégse hízlal, illetve mi az ami ártalmatlannak tűnik, mégis tönkreteheti a diétádat. Rámutat arra is, hol hibázol: ha például sportolsz, de mellette sokat eszel, látni fogod, hogy miért nem fogysz és miben kell változtatnod.
9. Külföldi sikerek
A módszer külföldön már bizonyított és egyre sikeresebb. Ez ösztönzött minket is arra, hogy itthon is bevezessük, kiemelt figyelemmel a magyar ételekre és étkezési szokásokra.
10. Közösség
Célod elérésében sokat segíthet, hogy egy olyan aktív közösségbe kerülsz, akik szintén fogyni szeretnének.
Kérdéseidet, probémáidat, tapasztalataidat közzé teheted fórumunkban, vagy facebook oldalunkon.
Figyelem: ma fogyasztottál hiányos információs ételt (keresőben ikon), ezért az összegzés pontatlan lehet!
Rost:
Gyümölcs:
Cukor:
Kálcium:
Vas:
Magnézium:
Foszfor:
Kálium:
Nátrium:
Cink:
C-vitamin:
B1-vitamin:
B2-vitamin:
Nikotinsav:
B6-vitamin:
B9-vitamin:
B12-vitamin:
A-vitamin RAE:
A-vitamin IU:
E-vitamin :
D-vitamin (D2+D3):
D-vitamin IU:
K-vitamin:
Telített zsírsav:
Egysz. telítetlen:
Többsz. telitetlen:
Transzzsír:
Koleszterin:
Koffein:
Mire jó ez?
Grafikon
Ennek használatához be kell jelentkezni!
Ha még nem állítottad be a célodat, itt megteheted!
Tápanyageloszlás
Ma még nem fogyasztottál semmit.
Napi vízfogyasztás
A "Mennyi" gomb megnyomása az adott étel mennyiségét a napi keret 100% kitöltéshez igazítja (alapértelmezetten kcal). Melyik értékhez igazítson a gomb?
Nincs találat. A "<" gombbal vihetsz fel saját sportot.
100 g
120
kcal
100 g
120
kcal
100 g
120
kcal
100 g
120
kcal
100 g
120
kcal
100 g
120
kcal
100 g
120
kcal
100 g
120
kcal
2000
kcal
Alapjárat kcal égetés
ÖSSZES ÉGETÉS:
2000
kcal
Nap kiértékelése
Kalória Szimulátor
Szöveges Értékelés
Ha ma már nem eszel/sportolsz többet, kattints a kiértékelésre!
A Kalória Szimulátor Prémium funkció.
Célod kezdetétől a mai napig összesített kalóriamérleged (feltéve, hogy minden nap, minden étkezést rögzítettél): kcal égetés (terved kcal volt). Eszerint eddig kg-ot kellett volna fogynod (terved kg volt). Tényleges fogyásod: 25kg
A sikeres fogyás titka valójában igen egyszerű: égess több energiát, mint amennyit beviszel. Természetesen ehhez elég nagy fegyelemre és akaraterőre van szükség, de meglepődve fogod tapasztalni, hogy a kalóriaszámolás mennyire rugalmas a többi diétához képest. Itt nincsenek tiltott ételek és a megengedett kalóriabevitelt nagymértékben növelheted ha testmozgást végzel.
Végül, de nem utolsó sorban, a kalóriaszámolás módszerét a legtöbb egészségügyi szakorvos ajánlja és támogatja.
Köszöntünk mindenkit az Újévben: az újonnan elszántakat, a régi tagokat, és az újrakezdőket! Az évértékelő cikk majd egy külön cikkben érkezik, egyelőre még szerkesztem, mert túlságosan terjedelmes lett! :)
A szokásos januári akciónk ezennel kezdetét veszi. Úgy döntöttünk idén sem emelünk árat, mivel azt szeretnénk, hogy inkább legyen több ember számára megfizethető, ahelyett hogy a tagságot egy szűkebb rétegre korlátoznánk. Azaz, a mostani januári akcióban a prémium csomagok a tavalyi akciós áron érhetők el!
Prémium funkciók leírása és akciós vásárlás itt! ÚJ BEMUTATÓ VIDEÓ ITT: Prémium funkciók 5 percben
Boldog Újévet és sikeres sikersztori gyártást kívánok,
Magyar Máté vagyok a bázis készítője. 2022. január elsején jött egy őrült ötlet, amibe bele is vágtam és elneveztem Hóhér Projectnek, mivel arról szólt, hogy alávetem magam a saját szoftveremnek és nyilvánosan bevállalok 25, de minimum 20 kg fogyást, adott határidőre. Az vonzott a dologban, hogy bár már sokszor láthattunk brandeket, amik egy ember sikersztorijára épülnek, de olyanról még nem hallottam, hogy bárki a fogyása előtt, előre vállalta volna, hogy önmagán szemlélteti a módszert amit képvisel. Kockázatos volt, de tetszett ez az izgalom. Indulás után nem sokkal jobbnak láttam, hogy ez ne csak rólam szóljon. Kibővítettük az oldalt közösségi funkciókkal, így mindenki közzétehette a saját bevállalását és megoszthatta az aktuális adatait. Sokan csatlakoztatok, így végül a Hóhér projekt egy nagyobb, mindenki számára elérhető "Lefogyok2022" projekt keretében valósult meg.
UPDATE 2022. október 1. A project véget ért, az eredmény az "Utolsó rész" videóban látható.
VIDEÓBLOG
Első rész: méreckedés
EREDETI TERV
Kezdősúly: 110 kg
Magasság: 187 cm
Életkor: 43
Cél testsúly: 85 kg (-25), de ha már 8-assal fog kezdődni, azt is sikerként könyvelem el.
Kitűzött dátum: szeptember 30 (9 hónap)
Tervezett heti fogyás: 0.65 kg
HÁT EZ TÚL KÖNNYŰ?
Mondtátok, hogy ez a 25 kiló megcsinálható 3 hónap alatt is. Igen, tudom, de ez szándékos, mert nem ezt a vonalat akarom népszerűsíteni. A gyors fogyás jól néz ki, jó a reklámértéke, de az egy szűkebb, vadabb réteg játszótere. Mit értek ez alatt? Azok akik gyorsan fogynak, embertelen akaraterővel mondanak le mindenről és megszállottan tolják a sportot. Náluk általában áll valamilyen életeseménybeli változás a háttérben ami őket ebben segíti, vagy csak félig sziklából vannak. Ezt az életformát két hétig mindenki meg tudja csinálni. Nem ez a kihívás. A kihívás az, hogy mit csinálsz majd a hatodik héten, amikor eléd raknak egy gőzölgő pizzát vagy egy tetején meghasadt muffint amiből bugyog ki az olvad csoki.
Képes lesz arra a rendszered, hogy ezeken a helyzeteken keresztül tudj jutni? Én pl képes vagyok rá 2-3 alkalommal, de 4.-re már biztos nagyon frusztrált leszek. Az emberek többsége pont azért bukik el, mert ők is ilyen gyors csodákat akarnak. De téves, hogy mindenkinek ezt az utat kéne követnie.
én az átlagembereknek szeretnék egy nem csodaszámba menő, viszont valódi, szenvedésmentes. fenntartható, biztos fogyást a saját bőrömön végigprezentálni.
STRATÉGIA
Nem megyek bele semmilyen vitába a módszert illetően. A saját magam által meghatározott szabályokat követem. Azt gondolom a legfontosabb a diétában a kitartás, és ezért a kulcsfontosságú, hogy számomra HOSSZÚTÁVON fenntartható tervet készítsek és ne érezzem hogy lemondok olyan dolgokról amiket szeretek (még akkor is ha ennél más szabály sokkal jobb, egészségesebb, hatásosabb lenne).
Minden szabályt annak vetettem alá, hogy számomra fenntartható legyen:
- a legszigorúbb szabály, hogy MINDENT be kell írjak. Ha egy nap át is lépem a keretet, akkor is BE KELL ÍRJAK minden falatot.
- bármit ehetek, csak kalóriát számolok (nyilván saját érdekem az éhségérzet-kezelés és az égetés-fokozás szempontjából a CH minimalizálás és a fehérje maximalizálás, de az ezekből kicsúszást nem tekintem kudarc tényezőnek)
- max 20 csalónap (nyaralás, egyéb különleges alkalom) amikor kihagyhatom a számolást
- friss zöldségeket nem kell beírnom, ezzel motiválva magam a minél több zöldségfogyasztásra
A NÉGY FŐ PILLÉR
(az upgradeket igyekszem tartani, de nem minősítem kudarcnak ha nem sikerül):
KALÓRIASZÁMOLÁS: napi 1600 kcal
+upgrade: fehérjére is figyelve (kalóriák minimum 20%-a fehérje legyen)
SZAKASZOS BÖJT: (8 óra étkezési ciklus után 16 óra zérókalóriás ciklus, vagy még szűkebb)
SZOBABICIKLI: napi 40 perc
+upgrade: HIIT formátumban, ennek mintájára:
https://www.youtube.com/watch?v=06EmQ0qqW0I
MOTIVÁCIÓ: erre már tudjátok milyen stratégiát választottam. Ha nem sikerül, beégek egy csomó ember előtt! :)) Egyébként amikor ezt írtam le, akkor jött az ötlet, hogy lehettek sokan, akiknek ebben a pillérben nincs segítsége, és ezért döntöttem úgy, hogy ezt a projektet kinyitom mindenki számára.
AZ ÉN TÖRTÉNETEM
Nehogy bárki azt higyje, hogy ez lesz az első diétám! 43 éves koromra már 12 nagyobb diétám és közte számtalan kisebb volt már. A számolásra 2010 környékén tértem át, és a bázist is azért hoztam létre, mert ez a módszer volt az, ami mindig működött és erre akartam egy jó eszközt elérhetővé tenni. Magam sem találtam meg az egyértelmű okot, hogy miért kell ezzel egész életemben küzdeni, de valószínű, hogy csupán az ülő életmód és az, hogy szeretek enni, az bőven elég. Az elért fogyás évekig tartó egyenletes fenntartásában senkinek nem tudok jó tanáccsal szolgálni, mivel az nekem sem megy, de a fogyásban magában igen. Lehet, hogy valakinek pont a megtartás könnyebb és annak ez segítség lehet. Másrészt azt gondolom, ha megtartani nem is tudom, még mindig jobb ha legalább időről időre formába hozom magam, mintha elszállnék a végtelenbe. Úgyhogy bár ekkora téttel és ekkora kitűzött fogyással még nem vágtam diétába, de úgy érzem a tapasztalataim alapján, hogy menni fog és ennek folyamatát szeretném végigdokumentálni nektek.
A SAJÁT MÓDSZEREMRŐL - RÉSZLETESEN
Ezen szabályokat nem ajánlom senki másnak mint követendő példa. Ezeket saját múltbeli tapasztalataim alapján alakítgattam úgy, hogy hozzám passzoljon. Mindenkinek más megy könnyebben/nehezebben. Amire én rájöttem az az, hogy az egyetlen fontos dolog, hogy hosszútávon fenntartható legyen a diéta. Bármilyen módszerrel le lehet fogyni, ami fenntartható és ugyanígy: bármilyen szuper módszer kudarcot vall, ha nem tartható. Az, hogy mit sportolok, mit eszek, mit nem, hányszor és hogyan, ezek bár fontos kérdések, de mind másodlagosak a fenntarthatósághoz képest. És mitől lesz fenntartható? Attól, hogy önmagadhoz alakítod úgy, hogy az számodra ne legyen szenvedés.
"MINDENT BEÍRTAM" ALAPELV
Minden diéta kudarca pontosan egy pillanathoz kötődik, amikor először ellazul az ember. Ez ítéli halálra az egész törekvést. Ez vagy gyors lavina, vagy egy lassú erózió, de mindenképp végzetes. Én legalábbis akárhányszor elbuktam, mindig ezen buktam el.
Létrehoztam az adatbázisban egy nulla kalóriás ételt "Mindent beírtam - Isten engem úgy segéljen!" névvel azzal a megjegyzéssel, hogy "Csak akkor rögzítheted ha ma tényleg mindent beírtál!" Ezt fogom megenni minden nap végén, emlékeztetve magam a beírás fontosságára. Ezt közösbe raktam, használjátok ti is nyugodtan :). Javasolt alkalmazás: beszédfelismerővel mondd be, miközben a szívedre teszed a kezed. :)
FŐÉTELEK, VACSORÁK
Általában nagyobb adagokat főzök, jól bírom az ismétlést. Ilyen diétás szempontból kedvenc ételeim:
Répás csirkecomb: egy tepsinyi csirke felsőcomb telerakva rengeteg csíkokra vágott répával (plusz zsíradék nélkül), alufóliával lefedve fél órát, majd fél órát még anélkül.
Eszterházi csirkemell: ez a rostélyosnak egy csirkemelles verziója, ez is tele répával. Köretként ehhez tészta helyett (vagy fele-fele) savanyúkáposzta.
Saját kínai jellegű sült tészta: minimál tészta mellé aránytalanul sok zöldséget és csirkemellet sütök.
Főzelékek, főleg lencse, ami meglepően sok fehérjét tartalmaz.
Amit igyekszem, hogy legyen itthon mindig bőven: tojás, savanyúkáposzta, alma, füstölt hal vagy konzerv, jófajta sovány sonka (Pápai Extra - nem fizet egyik cég sem a reklámért)
Van még egy perverzióm. Veszek egyszerre 8 gyrost és lefagyasztom. A gyros diéta szempontból jobb, mint elsőre gondolnánk: sok zöldség, relatív vékony tészta, sok sovány hús. Feltéve, hogy jó a büfé (van ahol zsíros a hús, vagy az öntet). Mindenesetre többi gyorskajához képest sokkal jobb és ha nincs más, ehhez szívesen nyúlok. Ezt a lefagyasztós verziót kifejezetten nem ajánlom, mert bár összenyomós sütőben ropogósra sütöm a külsejét, a belseje gusztustalanul szottyos lesz... de én szeretem. :)
ÉDESSÉG
Az édességigény kielégítésére leggyakrabban bourbon vanília fagyit (Grandessa) kávéval leöntve használok. A fagylalt általánosan mennyiségben laktatóbb és kalóriában/CH-ban kevesebb, mint a legtöbb konkurens édesség és nem mellékesen az egyik kedvencem. Másik a gyümölcsjoghurt, ebből mindig jó ha van egy nagy tégely. Rövidebb rohamok leküzdésére zéró kalóriás üdítőt tartok kéznél és egy-egy korttyal csillapítom a "hidrát". Viszonylag gyakran előfordul, hogy a családból valaki váratlanul elkészít estére egy adag sütit. Én ilyenkor általában megköszönöm nekik (értsd: káromkodok egyet), majd leülök velük enni, akkor is ha pontosan tudom, hogy emiatt akár 100 percre vissza kell ülnöm még aznap a szobabicajra. De számomra ez nem okoz problémát és fenntarthatóbb mint a lemondás.
ALKOHOL
Én pár éve felhagytam az alkohollal, miután megbizonyosodtam felőle hogy nem az a boldogság kulcsa :). A diétázásom szempontjából ez nagyrészt segítség, de nehezítést is hozott. Azelőtt ugyanis egy forintért lemondtam volna egy életre az édességről, most pedig meghalok minden sütiért, csokiért. Aki rendszeresen iszik (akár csak hétvégente), nem csak a plusz alkoholkalóriákkal nehezíti meg a diétáját, de az aznapos/másnapos lazulások és lelki megingások sem segítenek. Ez nem egyszerű téma, erre a problémakörre egy külön weboldalt kéne csinálni.
SZOBABICIKLI
Tudom, hogy sokkal hatásosabb és egészségesebb lenne változatos sportot űzni, de ez az a mozgástípus amit hosszútávon fenn tudok tartani. Tekerés közben sorozatot nézhetek, hangoskönyvet hallgathatok, meditálhatok - minden olyan dolog amit egyébként is csinálnék. Ez szolgálja azt, hogy hosszútávon fenntartható legyen és ne érezzem azt, hogy a sport elvesz a napomból. Bárcsak élvezném, hogy eljárhatok futni, próbáltam, többször, de nem ilyen vagyok, ez van.
SZAKASZOS BÖJT
Étkezési ablakom 12:00 és 20:00 között, azaz csak ez alatt a 8 óra alatt ehetek. Tudom, az általános nézet az, hogy jobb többször keveset enni, de én olyan vagyok hogy szeretek jól lakni. A folyamatos keveset evéstől nekem hiányérzetem lesz és hosszútávon nem tudom fenntartani. Előbb-utóbb kibukok, hogy "nem igaz, hogy nem lehet már egy normálisat enni, meg rátolni egy desszertet amindenitmárneki". A 8 órás étkezési ablak nekem tökéletes megoldás, mert két étkezés fér bele. Konkrét példával, nekem fenntarthatóbb hogy ebédre megeszek inkább 1200 kcalt és 400-at vacsorára, mint hogy 16 óra alatt 4 óránként egyek 400 kcalt. Így legalább napi egy étkezést komplettnek érezhetek. Nem elhanyagolható a dolog azon aspektusa sem számomra, hogy a kevesebb étkezés sokkal kevesebb macerával jár, mind az étel elkészítése/beszerzése, mind az étel lemérés/rögzítés tekintetében. Nyilván ez is olyan, hogy tudom csinálni több hétig, hogy naponta 5x rögzítek, de előbb-utóbb belefáradok és ez megintcsak egy veszélyforrás lenne a fenntarthatóságra nézve.
Tehát ez az én saját tervem, amit azért osztottam meg, mivel a dokumentáláshoz így illik. Kívánom mindenki találja meg a sajátját.
Kedves Felhasználó! Mint láthatod az oldal tetejéről kiszedtük a nagy reklámot.
Ez, bár a fő bevételi forrásunk volt, nagyon zavaró volt, sokszor kellemetlen képeket
mutatott, lefagyásokat okozott, ráadasul nem is volt elég az oldal működési
fenntartásához! Jelenleg helyette a mobil használathoz jobban alkalmazkodó
megoldásokat tesztelünk.
Úgy gondoljuk számotokra is pozitívabb, ha a régi megoldás helyett, egyszer fut le egy
reklám és ez akkor történik, amikor ti is hozzájárultok: a nap kiértékelése folyamán.
Nézz meg egy reklámot a kiértékeléshez!
Ezzel támogatsz minket is, köszönjük!
1. Keresd ki az adott étel megfelelőjét az USDA ételadatbázisból,
innen.
A meglévő kalória/fehérje/szénhidrát/zsír adatokat oldalunkon nem tudod változtatni, ezek fixek, ezekhez kell megtalálni a leginkább (elsődlegesen kalóriában) illeszkedő USDA-s ételt. Ha több jó is van, válaszd a több infót tartalmazót.
2. Az étel adatlapjáról másold ki az FDC ID számot és illeszd be ide, majd kattints a Betöltésre. Köszönjük!
Javaslatunk a 4-2-1 folyadékbeviteli szabályon alapul:
Számolás: a testtömeged első 10 kg-jára kg-onként és óránként 4 ml-t kell számolnod, a második 10 kg-ra 2 ml-t, ezen felül pedig kg-onként 1 ml-t.
Napi keret
A napi keret számolásának módja:
kcal
Az alábbi funkciók csak
Prémium
tagsággal használhatók:
Napi keret sáv megbontása:
Ételenként bontva
Étkezésenként bontva
Ne legyen bontás
Legyen-e fehérje, szénhidrát, zsír szétbontás:
Igen
Nem